سنگ نمک اصل

سنگ نمک اصل

اشتراک گذاری این مطلب:

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

خواص سنگ‌ نمک یکی از مشهورترین مواد معدنی است و همه ما کمابیش با آن آشنا هستیم. نام علمی عنصر نمک، هالیت و فرمول شیمیایی آن سدیم‌کلراید  (NaCl) است.

سنگ‌ نمک معمولاً سفیدرنگ است، اما با توجه به نوع ناخالصی‌هایی که دارد، می‌توانیم آن را در رنگ‌های دیگر نیز ببینیم. سنگ‌ نمک اصل ویژگی‌هایی مشابه نمک خوراکی دارد: شور و براق است و بوی خشک نمک را می‌دهد.

تشخیص سنگ نمک اصل

تشخیص سنگ‌ نمک اصل

تشخیص سنگ‌ نمک اصل از نوع تقلبی آن کار ساده‌ای است. سنگ‌ نمک تنها سنگی در دنیاست که با چشیدن مزه شور آن، قابل شناسایی است؛ البته خاصیت شوری نمک، اصل و غیر اصل ندارد.

یکی از ناخالصی‌های مهم نمک انواع اکسیدهای آهن است که طیف رنگی از نارنجی کمرنگ تا قرمز و قهوه‌ای پررنگ به سنگ‌ نمک می‌دهد. سنگ‌ نمک زردرنگ مقدار خیلی کمی کانی لیمونیت دارد. سنگ‌ نمک‌های خاکستری عموماً مقادیری کربن در ترکیب خود دارند و سنگ‌ نمک‌های سبز که بسیار کمیاب هستند، کانی گلاکونیت را همراه دارند.

توجه داشته باشید که رنگ سنگ‌ نمک روی خواص آن تأثیری ندارد. تمام انواع نمک‌ها از هرکجای دنیا خواص شگفت‌انگیز نمک و انرژی آن را در خود دارند و به تصفیه هوا کمک می‌کنند.

دروغی که در بازار جهانی آباژورهای سنگ‌ نمک و سنگ‌ نمک‌های تزئینی بسیار رواج دارد، این است که تنها سنگ‌ نمک هیمالیا دارای خواص و انرژی نمک است و نمک‌های دیگر این ویژگی را ندارند.

ریشه این شایعه بی‌اساس، تبلیغات تولیدکنندگان هندی و پاکستانی آباژور نمک است. این تولیدکنندگان تنها به منابع نمک هیمالیا دسترسی دارند و برای فروش بیشتر محصولات خود این شایعات را تبلیغ می‌کنند.

سنگ نمک را کجای خانه قرار دهیم؟
بیشتر بخوانید

خرید سنگ نمک اصل

برای خرید سنگ‌ نمک اصل راه‌های متعددی وجود دارد. سنگ‌ نمک اصل به شکل انبوه باید از معادن سنگ‌نمک خریداری شود.

خرید سنگ‌ نمک اصل برای مصارف خوراکی، درمانی، ماساژ و… نیز از طریق مراکز رسمی فروش داروهای گیاهی یا فروشگاه‌های مواد غذایی امکان‌پذیر است.

برای خرید سنگ‌ نمک اصل به شکل آباژور که مصارف درمانی دارد و در فنگ‌شویی نیز مؤثر است، می‌توانید از طریق بخش فروشگاه سایت ما، به آدرس https://zimasalt.com/about/  اقدام کنید.

مطالب مرتبط
خرید چشم زخم سنگ نمک

کاربرد سنگ نمک در برابر چشم زخم؟!

سنگ نمک برای بسیاری از افراد ابزاری کارآمد و مؤثر در برابر چشم زخم است. البته چشم زخم مختص به فرهنگ ما نیست و مردم بسیاری از کشورهای دنیا و از دیرباز معتقد بودند که چشم زخم باعث بدشانسی یا اتفاق ناگوار برای جان و مال آن‌ها می‌شود و برای دفع این بلا تمهیداتی می‌اندیشیدند که سنگ نمک یکی از آن‌ها است.

ادامه مطلب >
نوررنگی چه تأثیراتی بر بدن شما می‌گذارد؟

نوررنگی چه تأثیراتی بر بدن شما می‌گذارد؟

آنچه هنرمندان و معماران دکوراسیون داخلی به‌تازگی به آن پی برده‌اند، تأثیری است که رنگ‌ها می‌توانند بر خلق‌وخوی افراد داشته …

ادامه مطلب >
هر آنچه باید از هاون نمک بدانید

هر آنچه باید از هاون نمک بدانید

هاون یا هونگ وسیله‌ای است که از گذشته تاکنون در آشپزخانه‌ها کاربردهای فراوانی داشته است. همه شما قطعاً در خانه …

ادامه مطلب >

یک پاسخ

  1. با سلام
    خدای بزرگ تمام مایحتاج زندگی را برای ما آفریده است
    باید هوش خود را تقویت کنیم
    و این عناصر را کشف کنیم
    در ضمن شکر گزار این همه نعمات باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *