سنگ نمک را کجای خانه قرار دهیم

سنگ نمک را کجای خانه قرار دهیم؟

اشتراک گذاری این مطلب:

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

اگر یک چراغ نمک را در گوشه‌ای از خانه قرار دهید که زیاد در آن رفت‌وآمد نمی‌کنید، نباید انتظار معجزه داشته باشید. چراغ‌های نمک می‌توانند تغییرات فیزیکی و شیمیایی در فضای خانه ایجاد کنند و خواص سنگ نمک، مناسب برای سلامتی هستند.

مصرف‌کنندگان معتقدند که این چراغ‌ها باعث تسهیل جریان خون، کاهش نشانه‌های حساسیت و حتی بهتر شدن خواب آن‌ها شده است. از دیگر اثرات مفید آن می‌توان به کاهش اختلالات روحی، مشکلات تنفسی مانند آسم و حتی سرماخوردگی و بهبود شرایط پوست اشاره کرد.

سنگ نمک را کجای خانه قرار دهیم که بهترین تأثیر را داشته باشد؟

چراغ‌های نمک فضای عملکرد محدودی دارند. برای استفاده بهینه از این چراغ‌ها، باید آن‌ها را در محلی قرار دهید که افراد خانواده زمان زیادی را در آنجا می‌گذرانند و یا وسایل الکترونیکی شما بیشتر در آنجا هستند.

پیشنهاد ما این است که به یک چراغ نمک بسنده نکنید، البته می‌توانید در ابتدا با یک چراغ شروع کنید و بعد تعداد آن‌ها را بیشتر کنید. درست مانند وجود گیاهان در خانه، هرچه تعداد این چراغ‌ها در اطراف شما بیشتر باشد، بهتر است.

بهترین محل برای قرار دادن سنگ نمک در خانه محل‌هایی مثل اتاق‌خواب یا پذیرایی است که بیشترین استفاده را از آن‌ها می‌کنید.

سنگ نمک را کجای خانه قرار دهیم که بهترین تأثیر را داشته باشد

با این روش می‌توانید مناسب‌ترین محل برای نصب چراغ سنگ نمک را پیدا کنید

برای پیدا کردن بهترین محل برای نصب چراغ سنگ نمک در خانه از روش زیر استفاده کنید:

 • کجا بیشترین وقت خود را صرف می‌کنید؟
 • کجا بیشترین تعداد دستگاه‌های الکترونیکی مثل کامپیوتر، تلویزیون و یا گوشی‌های موبایل شما قرار دارند؟
 • کجا می‌خواهید از تأثیر آرام‌بخش این چراغ‌ها استفاده کنید؟

با این روش می‌توانید مناسب‌ترین محل برای نصب چراغ سنگ نمک را پیدا کنید.

فروش ویژه سنگ نمک زیما

بر اساس قوانین فنگ شویی، راهروها و گوشه‌های تاریکِ خانه، بهترین مکان‌ها برای قرار دادن سنگ نمک هستند. نمک با خواص شگفت‌انگیز خود تمام انرژی‌های منفی موجود در این فضاها را جذب می‌کند.

یکی دیگر از مکان‌های مناسب در خانه برای قرار دادن سنگ نمک، سرویس‌های بهداشتی هستند. نکته قابل‌توجه در رابطه با سنگ‌های نمک این است که آن‌ها با جذب رطوبت تغییر شکل می‌دهند و زیباتر می‌شوند.

شما با قرار دادن یک چراغ سنگ نمک در سرویس بهداشتی، هم آن را زیباتر می‌کنید و هم انرژی‌های منفی فضا را از بین می‌برید.

اطراف گلدان‌ها و فضاهایی که گل و گیاه دارید نیز مکان‌های خوبی برای گذاشتن سنگ نمک هستند. گیاهان از نظر فنگ شویی، در ایجاد انرژی مثبت به‌شدت تأثیرگذارند؛ حال اگر در کنار آن‌ها سنگ نمک اصل هم قرار بگیرد، این تأثیرات مثبت دوچندان خواهد شد.

دکوپاژ سنگ نمک
بیشتر بخوانید

تأکید ما بر اصل بودن سنگ نمک به این دلیل است که سنگ‌های نامرغوب در بازار فراوان هستند. در ادامه در این رابطه توضیحات بیش‌تری خواهیم داد.

اگر در محیط گرم و خشک زندگی می‌کنید، بهتر است از تعداد کم‌تری سنگ نمک در خانه استفاده کنید؛ چراکه وجود نمک خود می‌تواند خشکی محیط را بیشتر کند.

با در نظر گرفتن جهت‌یابی در علم فنگ شویی، بهتر است سنگ نمک را در قسمت‌های شمال شرقی، جنوب غربی، مرکز و جنوب خانه قرار دهید. پس همین امروز این جهت‌ها را در خانه بررسی کنید و چراغ سنگ نمک را در محل مناسب قرار دهید تا از تأثیرات باورنکردنی آن بهره‌مند شوید.

نمونه‌های تقلبی و ارزان‌تری از این نوع چراغ‌ها در بازار موجود است که از نمک خالص استفاده نمی‌کنند، پس لازم است در خرید این چراغ بسیار دقت کنید و از اصل بودن آن مطمئن شوید. چراغ‌های نمک اصل از سنگ نمک خالص تهیه شده‌اند، توجه داشته باشید که استفاده از سنگ‌های دیگر نمی‌تواند چنین اثراتی را ایجاد کند.

سنگ نمک را در این مکان‌ها قرار ندهید!

تا اینجا درباره این صحبت کردیم که بهترین مکان برای چراغ سنگ نمک شما در خانه کجاست. احتمالاً تا همین‌جا هم متوجه شده‌اید که سنگ زیبای نمکی خود را چه جاهایی نگذارید اما اجازه بدهید یک‌بار دیگر به‌صورت دقیق این موارد را مرور کنیم:

 1. در کنار پنجره باز

قرار دادن سنگ نمک در مجاورت پنجره‌های باز و گردش سریع هوا ممکن است باعث انتقال سریع رطوبت به این سنگ‌ها شود. ازآنجایی‌که چراغ‌های سنگ نمک توانایی بالایی در جذب رطوبت دارند، با افزایش بیش از اندازه رطوبت ممکن است به چراغ شما آسیب وارد شود. بااین‌حال چراغ‌های سنگ نمک زیماسالت به دلیل استفاده از سنگ نمک خام و مرغوب، تراکم مطلوبی دارند و در برابر رطوبت مقاومت بیشتری خواهند داشت.

 1. بیرون از خانه

چراغ‌های سنگ نمک برای بازدهی حداکثری خواص خود باید با استفاده از چراغ‌های مخصوص روشن باشند. وقتی سنگ نمک خود را خارج از خانه مثلاً روی بالکن قرار می‌دهید نیاز کمتری به روشنایی آن‌ها خواهید داشت و کمتر آن‌ها روشن خواهید کرد. از طرفی عوامل محیطی مانند رطوبت (همان‌طور که پیش‌تر گفته شد) و بارانِ احتمالی ممکن است به چراغ شما آسیب وارد کند.

 1. اتاقی که کسی از آن استفاده نمی‌کند

سنگ نمک اصل یک موهبت از دل طبیعت است و می‌تواند خواص حیرت‌انگیزی برای شما داشته باشد. اگر چراغ خود را در اتاقی خالی قرار دهید یعنی قصد استفاده از آن را ندارید. به همان دلایل فوق سنگ نمک ممکن است پس از گذشت زمان به‌تدریج با رطوبت محیط وارد چالش جدی شود!

چرا چراغ سنگ نمک بخریم؟

 1. در دسترس حیوانات خانگی و نوزادان

سنگ نمک یک محصول کاملاً طبیعی است و طعم شوری دارد. به همین دلیل ممکن است حیوانات خانگی شما به لیس زدن یا نوک زدن به آن علاقه‌مند شوند. به همان دلایلی که نمکِ بیش از اندازه می‌تواند برای حیوانات مضر باشد سنگ نمک هم نباید در دسترس آن‌ها قرار بگیرد. در مورد نوزادان هم مسئله یکسان است.

نوزادان علاوه بر اینکه ممکن است در هر سیستم برقی کنجکاوی کنند و خود را به خطر بیندازند، احتمال دارد به مزه شور چراغ‌های سنگ نمک علاقه‌مند شوند.

 1. در آشپزخانه و حمام

به‌هیچ‌وجه چراغ سنگ نمک یا حتی شمعدان‌های سنگ نمک خود را در آشپزخانه یا حمام قرار ندهید. علاوه بر رطوبت بالای این محیط‌ها که دشمن شماره یک سنگ نمک است، پاشیده شدن ناخواسته آب روی این چراغ‌ها محصول شما را از فرم ایدئال خارج خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط
خرید چشم زخم سنگ نمک

کاربرد سنگ نمک در برابر چشم زخم؟!

سنگ نمک برای بسیاری از افراد ابزاری کارآمد و مؤثر در برابر چشم زخم است. البته چشم زخم مختص به فرهنگ ما نیست و مردم بسیاری از کشورهای دنیا و از دیرباز معتقد بودند که چشم زخم باعث بدشانسی یا اتفاق ناگوار برای جان و مال آن‌ها می‌شود و برای دفع این بلا تمهیداتی می‌اندیشیدند که سنگ نمک یکی از آن‌ها است.

ادامه مطلب >
نوررنگی چه تأثیراتی بر بدن شما می‌گذارد؟

نوررنگی چه تأثیراتی بر بدن شما می‌گذارد؟

آنچه هنرمندان و معماران دکوراسیون داخلی به‌تازگی به آن پی برده‌اند، تأثیری است که رنگ‌ها می‌توانند بر خلق‌وخوی افراد داشته …

ادامه مطلب >
هر آنچه باید از هاون نمک بدانید

هر آنچه باید از هاون نمک بدانید

هاون یا هونگ وسیله‌ای است که از گذشته تاکنون در آشپزخانه‌ها کاربردهای فراوانی داشته است. همه شما قطعاً در خانه …

ادامه مطلب >

11 پاسخ

 1. ممنون از مقاله شما، تغریبا پس از خواندن مقاله شما تصمیم رو برای قرار دادن سنگ نمک در پذیرایی خانه ام قطعی کردم.

 2. اگر سنگ نمک رو توی حمام بذارم رطوبت خرابش نمی‌کنه؟

  1. چون قدرت جذب رطوبت در سنگ نمک بسیار بالاس به همین دلیل توصیه می‌کنیم سنگ نمک ها رو داخل محیط خشک نگهداری کنید.

 3. من که سنگ نمک رو گذاشتم جای در ورودی تا هرکس وارد میشه انرژی منفیش خنثی شه…

 4. به نظر من همه جای خونه میشه گذاشت ، بسته به سلیقه هر کس

  1. درست می‌فرمایید، اما توصیه ما این هست که برای داشتن کاربرد بیشتر سنگ نمک را در جایی قرار بدید که روزانه زمان بیشتری را در آنجا صرف می‌کنید.

 5. سنگ نمگ رو برای انرژی‌های مثبتی که داره خریدم برای همین داخل پذیرایی گذاشتم چون بیشتر وقتا اونجا هستیم

 6. ما سنگ نمک رو توی آشپزخونه گذاشتیم چون بیشترین رفت و آمدمون اونجاست

 7. سلام.من اباژور سنگ نمکم رو بین گلهام و تلویزیونم اما روی زمین قرار دادم .امواجش روی تلویزیونم اثر مخرب نداره ؟
  بعد من شنیدم که این اباژور سنگ نمک اب میشه .ایا درسته ؟البته اگر خیس بشه یا جاش مرطوب باشه که قطعا اب میشه .منظورم جای خشک هست .اب میشه ؟

  1. سلام. وقت بخیر
   در مورد سوال اول، خیر هیچ اثر مخربی روی تلویزیون نداره. در مورد سوال دوم هم نه جای نگرانی نیست، سنگ نمک در محیط های مرطوب هم حتی آب نمیشه ولی به تدریج به دلیل جذب رطوبت هوا از قسمت پایین سنگ شروع به پس دادن آب نمک می‌کنه و به مرور زمان شروع به تخریب می‌کنه اما در محیط های خشک هیچ جای نگرانی نیست و اگر در روز حداقل ۴-۵ ساعت روشن باشه سنگ عاری از هر گونه رطوبت میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *